ul. Batalionów Chłopskich 49a

70-760 SZCZECIN

+48 91 333 98 89

UMÓW WIZYTĘ

Korony i mosty z najlepszych dostępnych materiałów

Korony i mosty Szczecin

Ceramiki na podbudowie z metalu lub metalu szlachetnego

Metoda napalania porcelany na metal została opracowana już wiele lat temu. Polega ona na pokrywaniu glinkami porcelanowymi odlewanego lub frezowanego metalowego szkieletu stałego uzupełnienia protetycznego (korony, mostu lub wkładu). Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, iż może być ona zastosowana praktycznie na każdym odcinku łuku zębowego, jako pełny most lub pojedyncza korona.

Niestety wadą tych uzupełnień jest konieczność nakładania na metal grubej warstwy maskującej, mającej na celu zahamowanie transparencji ceramiki odpowiedzialnej za przebijanie ciemnego koloru metalu. To sprawia, że często takie uzupełnienia tracą na naturalności w efekcie czego osiągamy gorszy rezultat estetyczny. Z tego też względu zaleca się stosowanie uzupełnień „bezmetalowych”, które nie zaburzają ładnego wyglądu zębów.

Uzupełnienia pełnoceramiczne

Uzupełnienia pełnoceramiczne stanowią alternatywę dla ceramiki na podbudowie metalowej. Są one niezwykle szczelne i dają piękne efekty estetyczne, ponieważ przepuszczają i odbijają światło tak samo jak naturalne ludzkie zęby. Jednak ze względu na ich dużo słabszą konstrukcję mogą być stosowane tylko jako pojedyncze uzupełnienia czyli korony, wkłady lub licówki, głównie w przednim odcinku łuku zębowego.

Ceramiki na podbudowie tlenku cyrkonu (tzw. „białego metalu”)

Rozwiązanie to jest jednym z najnowszych na rynku. Uzupełnienia tej na podbudowie posiadają wszystkie zalety koron pełnoceramicznych – dają wysoce satysfakcjonujący efekt estetyczny i przepuszczają światło jak naturalne ludzkie zęby. Dodatkową zaletą jest fakt, iż materiał ten jest niezwykle wytrzymały i tak jak metal szlachetny biozgodny z naszym organizmem i nie alergizujący.